Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Warsztat czas zacząć!

2016-10-13 11:15:54 (ost. akt: 2016-10-13 11:19:38)

Autor zdjęcia: MDK Orneta

Aktorzy, scena , kotary i dużo dobrej zabawy. Po rekrutacji czas na działania. Co się będzie działo? Co wypracują uczestnicy projektu? Od początku września w każdej z pięciu partnerskich szkół oraz w Miejskim Domu Kultury im. F. Chruściela w Ornecie odbywała się rekrutacja uczestników do projektu pt.” Teatralia.

Sztuka dla wszystkich”. Po zrekrutowaniu uczestników przyszedł czas na działania. „Teatr w klasie” – to nazwa jednego z etapów projekt. To właśnie tu zrekrutowani uczestnicy będą przygotowywać w swoich placówkach pod opieką nauczycieli np. mini spektakl, happening bądź performance. Minimum 10 godzin intensywnej pracy. Pomysły są , próby trwają. Końcowymi efektami partnerzy projektu będą dzielić się na początku grudnia.

Druga częścią tego etapu jest „Teatr Miejski”. Tu dzieci oraz młodzież pod opieką doświadczonych aktorów Elbląskiego Teatru -Piotrem Boratyńskim oraz Ireną Adamiak, odkrywać będą swój talent teatralny. Przed nimi jeszcze 10 tygodni zmagań i ciężkiej pracy.

Ale to nie wszystko . Celem projektu jest również zadbanie o wiedzę teatralną pedagogów dlatego też na dobry początek oddelegowani nauczyciele z poszczególnych szkół wyruszyli na „Szkolenie dla Belfrów cz.1” - warsztaty zabaw teatralnych, do Teatru im. A. Sewruka w Elblągu, głównego partnera projektu.

„Trochę ruchu, dużo śmiechu i niezwykła energia do pracy z grupą” – takie refleksje przywiozły ze sobą uczestniczki warsztatu.
Jakim efektem końcowym zaskoczą nas wszystkie grupy? Innowacja czy klasyka? O tym dowiemy się już niebawem
Projekt „Teatralia. Sztuka dla wszystkich „ dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”.

Agnieszka Lewandowska (DO)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages