Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Amerykański gość w orneckim ogólniaku

2016-10-14 12:00:00 (ost. akt: 2016-10-14 12:35:33)
Amerykański gość w Ornecie

Amerykański gość w Ornecie

Autor zdjęcia: materiały ZSO Orneta

20 września br w Zespole Szkól Ogólnokształcących w Ornecie miało miejsce ciekawe wydarzenie, odwiedził ją John Wiliams z USA. John jest księdzem, którego marzeniem było przyjechać do Polski, gdyż jego dziadek urodził się w Tczewie.

Wyjątkowy gość przeprowadził ciekawy warsztat na temat świąt w Ameryce.

To nie pierwsza tego rodzaju wizyta zagranicznych gości, gdyż może niektórzy pamiętają wizytę G. Zamki w 2011r. w Ornecie, który był dwukrotnym uczestnikiem lotów kosmicznych i spędził wiele dni w kosmosie.

John Williams i George Zamka przyjechali do miejsca, gdzie urodzili się ich dziadkowie, więc mają polskie korzenie.

Każda z takich wizyt z obcokrajowcem ma ogromny wpływ na rozwój ucznia w kontekście rozwoju językowego. Daje to do myślenia po co im tak naprawdę potrzebny jest język i bardzo motywuje do nauki. Do chwili spotkania z realną sytuacją uczniowie nie wiedzą po co uczą się języka obcego, gdyż jest to kolejny przedmiot w zestawie przedmiotów szkolnych.

Po wizycie natomiast uczniowie stwierdzili, że teraz mają świadomość jakim potężnym narzędziem komunikacyjnym jest język angielski służący do wykorzystania w kontaktach towarzyskich jak i biznesowych. Cały warsztat odbył się w języku angielskim bez tłumaczenia.

Relacja uczestnika spotkania:

The Priest John is a very nice person. He lives near New York. He told us some information about the USA. We were very excited when he was talking to us. He also told us about some public holidays and that was very exciting. I want to meet him once again .Igor.J

Cała wizyta odbyła się dzięki Nidzickiej Fundacji Rozwoju Nida, która to zorganizowała wizyty w 10 szkołach w województwie Warmińsko-Mazuskim z małych miejscowości w ramach pomocy szkole.

Dziennikarstwo Obywatelskie (DO)

Amerykański gość w Ornecie

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages