Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Sieć Kultury – wymiany wiejskie

2016-09-19 10:56:00 (ost. akt: 2016-09-19 11:06:22)

Autor zdjęcia: MDK Orneta

Od początku sierpnia na terenie gminy Orneta Spółdzielnia Socjalna IDEA realizuje przy wsparciu Miejskiego Domu Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie projekt pt.” Sieć Kultury – wymiany wiejskie”.

Najważniejszym celem projektu jest budowanie kapitału społecznego poprzez stworzenie sieci współpracy na terenie Gminy Orneta opartej na wzajemnym zaufaniu i relacjach 36 osobowej grupy reprezentantów 6 miejscowości. Krosno, Wola Lipecka, Mingajny, Bażyny, Wojciechowo i Henrykowo – to liderskie wsie biorące udział w projekcie.

30 sierpnia w Krośnie odbyła się pierwsza wymiana wiejska. Zaproszeni mieszkańcy pozostałych miejscowości mogli sprawdzić swoje siły w warsztatach artystycznych przygotowanych przez lidera wsi. 3 września w Woli Lipeckiej, pomimo niesprzyjającej pogody, uczestnicy projektu mogli przenieść się choć na chwilę w podróż do cyrkowego świata. A tydzień później, 10 września w Bażynach, wszyscy zainteresowani uczyli się techniki quillingu.

Ale to nie koniec. 17 września wszystkie miejscowości spotkały się w Wojciechowie, a potem spotkają się 1 października w Henrykowie, a 8 w Mingajnach.

Co jeszcze czeka odwiedzających? Jakie warsztaty pokażą pozostali liderzy wsi? Tego dowiecie się na miejscu.

Nie może zabraknąć podsumowania zmagań liderów wsi. 18 listopada w Miejskim Domu Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie wszyscy mieszkańcy wsi biorący udział w projekcie, ale również ci którzy bacznie przyglądali się działaniom sąsiadów, mogli zaznajomić się z rezultatami projektu, posłuchać liderów miejscowości i zainspirować się do dalszej pracy nad swoją społecznością.

Projekt „sieć Kultury – wymiany wiejskie” realizowany jest przez Spółdzielnie Socjalną IDEA przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko- Mazurskiego”.

MDK Orneta (DO)
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages