Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Mistrzostwa badmintona w Ornecie

2016-05-19 14:52:11 (ost. akt: 2016-05-19 15:11:07)

Autor zdjęcia: Robert Dubaj

Stało się tradycją, że Orneta od wielu lat przyciąga sportowców z całego kraju. Tym razem będzie to finał XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych, a w naszym przypadku dyscyplina, którą jest badminton.

Już od 9 czerwca w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ornecie będą rozgrywane mecze w tej pięknej dziedzinie sportu. Przez 3 dni młodzi sportowcy z całego kraju będą rywalizować o laury najlepszych.

Impreza ta ma na celu promować najlepszych sportowców jak również pomagać w doprowadzeniu najbardziej utalentowanych do mistrzostwa sportowego.

Głównymi organizatorami tych zawodów są Ministerstwo Sportu i Turystyki, Okręgowy Związek Badmintona w Olsztynie, Polski Związek Badmintona, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Urząd Miejski w Ornecie, SKLS Tramp Orneta, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ornecie.

Organizatorzy zaplanowali rozgrywki w systemie pucharowym.

Dla najlepszych w klasyfikacji indywidualnej, klubowej i wojewódzkiej przewidziano puchary, medale oraz dyplomy. Rozgrywki odbędą się w grach pojedynczych, podwójnych oraz mieszanych, zarówno kobiet i mężczyzn. To nie lada gratka dla miłośników tego sportu zobaczyć tyle pojedynków w tak dużej liczbie konkurencji.

Ceremonia otwarcia odbędzie się 10 czerwca w Hali Sportowej OSiR Orneta, w której wezmą udział wszyscy zawodnicy startujący w zawodach OOM w Badmintonie Warmia i Mazury 2016, trenerzy, sędziowie oraz zaproszeni goście.

Uroczyste zamknięcie finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Badmintonie „Warmia i Mazury 2016” odbędzie się po zakończeniu zawodów 12 czerwca.

Obiekt ten cieszy się dużą popularnością wśród sportowców z kraju. „Imprezy oraz obozy sportowe to już standard”, mówi Dyrektor OSiR Orneta pan Mirosław Bieliński. Sportowcy jak i trenerzy, którzy korzystali z obiektów OSiR Orneta, wypowiadają się bardzo pozytywnie o poziomie zabezpieczenia logistycznego i sportowego. Również podkreślają profesjonalizm zespołu orneckiego OSiR-u.

Dzięki dofinansowaniu zawodów w obiekcie zostanie zamontowany automatyczny system zaciemnienia hali oraz modernizacja oświetlenia.

Robert DubajCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Robin

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages