Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Sport i historia, o której nie można zapomnieć

2016-02-29 20:56:40 (ost. akt: 2016-03-02 15:59:07)

Autor zdjęcia: Robert Dubaj

28 lutego na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ornecie odbyły się zawody strzeleckie z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Głównymi organizatorami był OSiR Orneta oraz Stowarzyszenie Reduta Orneta. Wsparcie ze strony lokalnych instytucji i organizacji przyczyniło się do bezpiecznej oraz sprawnej realizacji. Jak zwykle organizatorów wspomagał Klubu Strzeleckiego „Warmiak”.

Wśród zawodników pojawili się zarówno amatorzy jak i doświadczeni strzelcy.
Ku radości organizatorów przybyli z całego regionu: Lidzbarka Warmińskiego,

Górowa Iławeckiego, Dobrego Miasta jak i Ornety. W szranki o cenne trofea stanęło 38 zawodników. Wśród nich dominującą grupą była młodzieży, co szczególnie napawa optymizmem. Uczestnicy strzelali indywidualnie w dwóch grupach – MASTER (zaawansowani) i OPEN (amatorzy) podzieleni na kategorię pistoletu PPN 10 i karabinka pneumatycznego KPN 10.

Rywalizacja była niezwykle zacięta. W końcowych wynikach decydowały pojedyncze punkty, a nawet ilości zdobytych „dziesiątek”. Szczególną zawziętością wykazała się grupa reprezentująca Nadleśnictwo Orneta.

Pomimo ostrej, ale sportowej rywalizacji, na strzelnicy nie brakowało przyjacielskiej atmosfery. Wszak to spotkanie, gdzie można podzielić się doświadczeniami, zawrzeć nowe znajomości oraz pozyskać zaproszenia na następne sportowe imprezy.

Najlepszymi strzelcami w grupie MASTER: kategorii pistolet Mirosław Kurenda, w kategorii karabinek Mirosław Kurenda, w grupie OPEN: kategorii pistolet Oliwia Godlewska, w kategorii karabinek Krzysztof Kraczyna.
Idea, która przyświecała zorganizowaniu zawodów spotkała się z wielką przychylnością ze strony uczestników jak i samego burmistrza Ornety.

W imieniu burmistrza Ornety, dyrektor OSiR Mirosław Bieliński podkreślił szczególność tego dnia poświęconego pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ludzi, którzy podjęli nierówną walkę o suwerenność i niepodległość Polski, często ponosząc najwyższą cenę.

Zwrócił też uwagę, że każda inicjatywa jest tym cenniejsza im niesie przesłanie. To wspaniale, że oprócz sportowej zabawy przypomniano uczestnikom wzniosłe a zarazem dramatyczne karty naszej historii.
Robert Dubaj


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Robin

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages