Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Wystawa "Cittasslow w plakacie"

2016-02-04 16:00:54 (ost. akt: 2016-02-04 16:04:44)

Autor zdjęcia: materiały organizatora

W Galerii Art-Nova w Ornecie można od 27 stycznia do 26 lutego oglądać wystawę pt. "Cittasslow w plakacie"


Obecnie międzynarodowa sieć miast Cittaslow zrzesza około 200 miast z 30 krajów. Polska krajowa siec miast Cittaslow liczy dwadzieścia trzy miejscowości z terenu województwa warmińsko-mazurskiego oraz cztery spoza naszego województwa.

Idea ruchu Slow City zorientowana jest na promowanie kultury dobrego, zrównoważonego życia, ekologicznie poprawnego i jak najściślej związanego z tym co lokalne i dobre.

Próba poprawy jakości życia mieszkańców małych miasteczek poprzez wymianę doświadczeń, eksperymentowanie, wykorzystanie możliwości technologicznych i kulturalnych dzisiejszych czasów, nie zapominając o spuściźnie doświadczeń, które pozostawia nam historia i kultura.

Nowa ekspozycja w Galerii Art-Nova w Ornecie, to wystawa prac studentów Instytutu Edukacji Artystycznej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, wykonanych pod kierunkiem prof. dr hab. Bruno Kopera.

Projekt ten aktywnie wspiera prof. dr hab. Krzysztof Skalski z Instytutu Spraw Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, członek Międzynarodowego Komitetu Naukowego Cittaslow z ramienia Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow.
Organizatorzy

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages