Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

2015-12-07 11:26:04 (ost. akt: 2015-12-07 11:26:58)

Autor zdjęcia: WTZ Orneta

Orneckie Stowarzyszenie Wspierania osób Niepełnosprawnych w Ornecie wraz z Warsztatem Terapii Zajęciowej po raz IX zorganizowało Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

W imprezie uczestniczyło 6 placówek: ŚDS i WTZ z Henrykowa, PŚDS i ŚDS z Lidzbarka Warmińskiego, Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz WTZ z Ornety.

Tego szczególnego dnia z zaszczytem bawiliśmy gości specjalnych, osoby zaprzyjaźnione z Warsztatami oraz rodziców podopiecznych.
Zgodnie z hasłem przewodnim: DISCO LAT 60 i 70’ obowiązywały stroje i muzyka z tamtych lat.

Po uroczystym rozpoczęciu balu przez Panią Kierownik Ewelinę Mieżaniec, zostały przeczytane życzenia od starosty Lidzbarskiego pana Jana Harhaja. Następnie każda z placówek zaprezentowała się w konkursie „Twoja twarz brzmi znajomo”. Repertuar był bardzo szeroki, od polskiego „Wspomnienia „ Czesława Niemena, „Prześlicznej wiolonczelistki” Skaldów, po zagraniczne Grease czy YMCA. Uczestnicy swoimi występami przywołali wiele wspomnień i uśmiechu na twarzach obecnych.

W trakcie zabawy został rozstrzygnięty konkurs artystyczny na najciekawszą pacyfkę. Tu placówki wykazały się ogromną kreatywnością i fantazją. Można było podziwiać pacyfki owijane włóczką, styropianowo –kwiatowe, z wykorzystaniem zdjęć oraz wykonane na oponie od motoru. To dowód na to, że wyobraźnia ludzka nie ma granic a pomysłowości nic nie stoi na przeszkodzie.

Całość uwieńczona była tańcami i poczęstunkiem. Przedstawiciele warsztatu z Ornety przygotowali kroki Disco, które zaprezentowali obecnym gościom zachęcając tym samym do włączenia się i wspólnego odtworzenia tańca.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: WTZORNETA

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Hmmmmmm #1876084 | 178.43.*.* 7 gru 2015 19:08

    I co to za dzień, że poza paroma życzeniami i paroma występami miasto aż prosi się o poręcze podjazdy i milsze podejście urzędników do osób nie tylko chorych intelektualnie ale i tych ruchowo słuchowo czy wzrokowo nie mówiąc o osobach starszych.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages