Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Z życia orneckich emerytów,rencistów i inwalidów

2015-12-02 14:14:17 (ost. akt: 2015-12-02 14:20:01)

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Ornecie, mimo swej krótkiej działalności, bierze czynny udział w życiu miasta i Gminy Orneta. Współpracuje z innymi stowarzyszeniami, zespołami oraz ośrodkami kultury.

W ostatnim czasie, koło działalność swą zaakcentowało udziałem w uroczystości z okazji Święta Niepodległości, które rozpoczęło się mszą świętą za ojczyznę w miejscowym kościele Jana Chrzciciela oraz w mszy świętej poświęconej patronce Ornety - św.Elżbiecie Węgierskiej.

W obu przypadkach związek wystąpił z Pocztem Sztandarowym. W dniu 19 listopada b.r. przedstawiciele związku wzięli udział w uroczystej sesji rady miejskiej Ornecie, na której zaprzyjaźniony zespół "Ornecianie" został uhonorowany tytułem "Przyjaciel Warmii" nadanym przez Stowarzyszenie "Dom Warmiński".

Działalność związku nie opiera się jedynie na uczestnictwie w uroczystościach i imprezach lecz również na organizowaniu ich, na potrzeby swoich członków oraz innych osób zaprzyjaźnionych. Są to wycieczki, spotkania towarzyskie i zabawy. Ostatnia z nich to Andrzejki, na której wszyscy bawili się doskonale i w miłej atmosferze. W najbliższym czasie zaplanowano Wigilię i Sylwestra o przebiegu których napiszemy w późniejszym czasie.

Artykuł Dziennikarza Obywatelskiego


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages