Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Strzelectwo sport dla wszystkich

2015-11-30 10:06:01 (ost. akt: 2015-11-30 10:08:44)

Autor zdjęcia: Robert Dubaj

W niedzielny dzień, 15 listopada na terenie hali sportowej OSiR Orneta odbyły się II Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Ornety. Organizatorzy zawodów: OSiR Orneta, Urząd Miejski i Stowarzyszenie Reduta Orneta przygotowali dla miłośników strzelectwa możliwość sportowej rywalizacji w tym jakże ciekawym sporcie.

Ku miłemu zaskoczeniu organizatorów na „starcie” stawiło się ponad 40 zawodników oraz 15 drużyn. Zawodnicy startowali w trzech konkurencjach: pistoletu pneumatycznego PPN10, karabinka PPK10 oraz drużynowo. Szczególnie cieszy fakt, że wśród zawodników nie zabrakło młodzieży.

Nagroda główna Grand Prix Zawodów, ufundowana przez Burmistrza Ornety, przypadła panu Markowi Rutkowskiemu.

Zawody pokazały, że w lokalnej społeczności drzemie olbrzymi potencjał strzelecki. Zarówno zawodnicy indywidualni jak i drużyny wykazały ogromne zacięcie i chęć rywalizacji. Wyniki świadczyły o dobrym poziomie zarówno wytrawnych strzelców jak i tych, którzy zaczynają nową przygodę.

Na podkreślenie zasługuje liczne przybycie drużyn reprezentujących firmy i instytucje Ornety.

Sprawne i bezpieczne przeprowadzenie imprezy możliwe było dzięki wsparciu
i ofiarności wielu organizacji i osób prywatnych. Dużą pomoc wniosło Koło Strzeleckie „Warmiak”.

Ornecka impreza to przedewszyskim towarzyskie spotkanie pasjonatów. Nie było, ani przegranych, ani wygranych…Takie imprezy to zachęta do aktywnego spędzania czasu wolnego. Należy nadmienić, że od niedawna rozpoczęły się na hali sportowej OSiR Orneta treningi w strzelaniu z broni pneumatycznej prowadzane przez speców tej dziedziny sportu: pana Waldemara Olendera i Mirosława Kurendy.

Organizatorzy liczą na rozwój sportu strzeleckiego w gminie. Oczywiście bez przychylności i wsparcia instytucji i osób prywatnych trudnym będzie osiągania wysokich wyników.

A orneckie tradycje zobowiązują. Już od XV wieku w mieście istniało Bractwo Kurkowe , które swoja historię zamknęło w połowie XX wieku. Czas jest więc by dalej rozwijać zamiłowanie mieszkańców ku strzelaniu. Być może wśród nich znajdą się następcy Józefa Zapędzkiego czy Renaty Mauer…któż to wie ….

Wszystkim, którzy wsparli tą imprezę organizatorzy serdecznie dziękują.

RD

Artykuł Dziennikarza Obywatelskiego
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPolub nas na Facebooku:

Źródło: Robin

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages