Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych w Ornecie

2015-10-22 14:02:46 (ost. akt: 2015-10-22 14:30:59)

Autor zdjęcia: Robert Dubaj

2 października w Miejskim Domu Kultury w Ornecie świętowano Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Organizatorem imprezy był Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów koło w Ornecie przy współpracy Miejskiego Domu Kultury oraz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Ornecie.

W spotkaniu wzięło ponad 120 osób reprezentujący wszystkie grupy lokalnego społeczeństwa. Większość z nich to ludzie czynu, którzy poświęcili swe najlepsze lata dla innych, bliskich, znajomych, rodzin i lokalnego społeczeństwa. To one tworzyły historię Ornety, a także regionu. Brały udział w każdej dziedzinie: odbudowywały miasto, tworzyły szkoły i kulturę, rozwijały przemysł i rolnictwo, pracowały ofiarnie w służbie zdrowia…. . I tak przez wiele, wiele lat.

A dzisiaj, pomagają i udzielają się społecznie jak mało kto, aktywnie włączając się w życie innych pokoleń. Wśród zaproszonych gości pojawili się przedstawiciele władz powiatu lidzbarskiego oraz gminy Orneta. Nie zabrakło przedstawicieli instytucji i organizacji z regionu, w tym przedstawicieli Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Morąga, Lidzbarka Warmińskiego i Olsztyna. Goście niezwykle ciepło wyrażali się o działaniach na rzecz lokalnego społeczeństwa. Podziękowali również za poniesiony dotychczasowy trud. Podczas spotkania dla części zaproszonych gości zostały wręczone legitymacje członków wspierających Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.
Niezwykle ujmującą częścią spotkania były wspomnienia z minionych lat.

Spotkanie tych wspaniałych ludzi ubarwił występy teatralne: „Zakochany Obłok” (Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Orneckim Stowarzyszeniu Wspierania Osób Niepełnosprawnych) oraz scenki w wykonaniu dzieci z Wiejskiej Świetlicy Karbowo,
wspaniała oprawa muzyczna chóru z Pasłęka przy Parafii Greckokatolickiej oraz skoczne piosenki Zespołu Ornecianie nadały spotkaniu niezwykle ciepłą i rodzinną atmosferę.
Znalazła się też chwila na poezję. Własne utwory czytał pan Jarosław Kogut a lokalna poetka pani Hawryluk dzieliła się swoimi refleksami o tworzeniu piękna zamkniętego w słowach.

Wśród naszych seniorów zjawili się również artyści. Ich wspaniałe rzeźby w drewnie oraz haft krzyżykowy budził podziw wśród oglądających.

Przez całe spotkanie serwowano słodkie pyszności. To dzięki niezwykłym zdolnościom doświadczonych gospodyń można była dać upust rozkoszy smaku.

Organizatorzy nie zapomnieli o konkursowych atrakcjach. A było o co walczyć, bo nagrody było niezwykle cenne. Cała uroczystość była możliwa dzięki pozyskaniu środków z gminy Orneta w ramach realizacji zadań publicznych.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages