Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Bajkowy świat, czyli Nikiforiada

2015-10-21 10:33:15 (ost. akt: 2015-10-21 10:44:38)

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

15 października 2015 roku w Miejskim Domu Kulturyw Ornecie odbyło się VII spotkanie NIKIFORIADA pod hasłem „Bajkowy Świat”, której organizatorem był Środowiskowy Dom Samopomocy „Sielanka” w Henrykowie przy Caritas Archidiecezji Przemysko – Warszawskiej. Patronem imprezy jest Nikifor Krynicki - niepełnosprawny malarz – za życia wyśmiewany, obecnie ceniony i uznawany twórca ludowy.

Za jego przykładem postanowiliśmy promować twórców, ludzi bardzo zdolnych będących uczestnikami Środowiskowych Domów Samopomocy. Osoby niepełnosprawne mają ogromny potencjał, który chcemy przez nasze spotkania pokazać światu. Twórczość własna osób niepełnosprawnych to ważny aspekt procesu integracji, aktywizacji społecznej, a także forma terapii.

Nasze spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem. W tym roku zgromadziliśmy łącznie ponad 200 uczestników spotkania, przyjechało do nas 18 Środowiskowych Domów Samopomocy z terenu województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz zaproszeni goście.

Patronat nad Nikiforiadą objął Wojewoda Warmińsko – Mazurski – Pan Marian Podziewski, Starosta Powiatu Lidzbarskiego – Pan Jan Harhaj oraz Burmistrz Ornety – Pan Ireneusz Popiel. Uroczystość współfinansowana była ze środków zarządu Powiatu Lidzbarskiego oraz ze środków Urzędu Miejskiego w Ornecie w formie wspierania realizacji zadania publicznego.

Tegoroczne konkurencje w których rywalizowały Środowiskowe Domy Samopomocy to „Bajkowy Teatr” oraz „Bajkowa Przytulanka”. Zmagania podopiecznych oceniało jury w składzie: Pani Elżbieta Suchodolska, Pani Justyna Podleś, Pani Grażyna Jóźwiak, Pani Halina Chojecka, Pani Jolanta Wagner oraz Pani Grażyna Basałygo.

I miejsce w kategorii „Bajkowy Teatr” zajął Powiatowy Środowiskowy Dom z Lidzbarka Warmińskiego, II miejsce – ŚDS z Jedwabna, III miejsce ŚDS z Prejłowa, wyróżnienie otrzymał ŚDS z Henrykowa.

I miejsce w kategorii „Bajkowa Przytulanka” zajął Środowiskowy Dom Samopomocy z Tardy, II miejsce – ŚDS z Henrykowa, III miejsce ŚDS z Prejłowa, wyróżnienie otrzymał Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy z Lidzbarka Warmińskiego.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, placówkom za obecność, entuzjazm, wspaniałą atmosferę spotkania. Dziękujemy za wsparcie finansowe naszego przedsięwzięcia. Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że możemy być organizatorami tak ważnego wydarzenia. Pozdrawiamy wszystkich uczestników NIKIFORIADY i zapraszamy za rok!


Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Henrykowie Anna Wiewiórska

Artykuł Dziennikarza Obywatelskiego
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages