środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych w Ornecie

2015-10-18 20:00:00 (ost. akt: 2015-10-20 08:45:24)

Autor zdjęcia: Robert Dubaj

„Społeczeństwo otwarte dla wszystkich pokoleń" to hasło które przyświeca corocznym odchodom Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

2 października 2015r. w Miejskim Domu Kultury w Ornecie świętowano Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Organizatorem imprezy był Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów koło w Ornecie przy współpracy Miejskiego Domu Kultury oraz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Ornecie.

W spotkaniu wzięło ponad 120 osób reprezentujący wszystkie grupy lokalnego społeczeństwa. Większość z nich to ludzie czynu, którzy poświęcili swe najlepsze lata dla innych; bliskich, znajomych, rodzin i lokalnego społeczeństwa . To one tworzyły historię Ornety, a także regionu. Brały udział w każdej dziedzinie; odbudowywały miasto, tworzyły szkoły i kulturę, rozwijały przemysł i rolnictwo, pracowały ofiarnie w służbie zdrowia…. . I tak przez wiele, wiele lat.

A dzisiaj, pomagają i udzielają się społecznie jak mało kto, aktywnie włączając się w życie innych pokoleń. Wśród zaproszonych gości pojawili się przedstawiciele władz powiatu lidzbarskiego oraz gminy Orneta. Również nie zabrakło przedstawicieli instytucji i organizacji regionu, w tym przedstawicieli Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Morąga , Lidzbarka Warmińskiego i Olsztyna.Goście niezwykle ciepło wyrażali się o działaniach na rzecz lokalnego społeczeństwa. Podziękowali również za poniesiony dotychczasowy trud.
Podczas spotkania dla części zaproszonych gości zostały wręczone legitymacje członków wspierających Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.
Niezwykle ujmującą częścią spotkania były wspomnienia z minionych lat.

Spotkanie tych wspaniałych ludzi ubarwił występy teatralne „Zakochany Obłok” (Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Orneckim Stowarzyszeniu Wspierania Osób Niepełnosprawnych) oraz scenki w wykonaniu dzieci z Wiejskiej Świetlicy Karbowo, Wspaniała oprawa muzyczna chóru z Pasłęka przy Parafii Greckokatolickiej oraz skoczne piosenki Zespołu Ornecianie nadały spotkaniu niezwykle ciepłą i rodzinną atmosferę.

Znalazła się też chwila na poezję. Własne utwory czytał pan Jarosław Kogut, a lokalna poetka pani Hawryluk dzieliła się swoimi refleksami o tworzeniu piękna zamkniętego w słowach.

Wśród naszych seniorów zjawili się również artyści. Ich wspaniałe rzeźby w drewnie oraz haft krzyżykowy budził podziw wśród oglądających. Oczywiście przez całe spotkanie serwowano słodkie pyszności. To dzięki niezwykłym zdolnościom doświadczonych gospodyń można była dać upust rozkoszy smaku. Oczywiście na pytania: „jak Pani robi te wspaniałe ciasto” otrzymywano równie słodki uśmiech i odpowiedź, że to rodzinna tajemnica.

Organizatorzy nie zapomnieli o konkursowych atrakcjach. A było o co walczyć, bo nagrody było niezwykle cenne. Cała uroczystość była możliwa dzięki pozyskaniu środków z gminy. Oczywiście tu organizatorzy emeryci jak zwykle wykazali się niezwykłą kreatywnością w tworzeniu projektów wygrywających na konkursach ofert.

***
Jeżeli chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Robin

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages