Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Warto się schylić po każdą złotówkę

2015-10-13 17:08:20 (ost. akt: 2015-10-13 17:36:58)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Wszystko wskazuje na to, że rodzina Cittaslow powiększy się o kolejne miasta. Do "ślimaczego" towarzystwa dołączą bowiem wkrótce Orneta i Działdowo.

Co to jest Cittaslow? To stowarzyszenie miast liczących do 50 tysięcy mieszkańców, nastawione na poprawę jakości środowiska i struktury miejskiej. W Polsce do Stowarzyszenia Polskie Miasta Cittaslow należy 20 miast, większość z naszego województwa. Międzynarodowe Stowarzyszenie Cittaslow zrzesza ponad 200 miast z kilkudziesięciu krajów. Logiem stowarzyszenia jest ślimak dźwigający na skorupie miejskie budynki.
Teraz o członkostwo w Cittaslow starają się Orneta i Działdowo. Trwa właśnie procedura ich przyjmowania do stowarzyszenia.

Cittaslow to przede wszystkim pewna filozofia sprawowania władzy, nastawiona na tworzenie mieszkańcom wygodnych warunków do życia i wspieranie lokalnych producentów. — Musimy się jednoczyć wokół każdej formy społecznej aktywności, która pobudza nas do działania i daje wymierne korzyści — mówi poseł Miron Sycz — Razem zawsze możemy więcej. A w Cittaslow warto być — dodaje.

Miasta zrzeszona w Ciitslow z naszego województwa moga liczyć nawet na 50 milionów euro z Regionalnego Programu Operacyjnego. Teraz trwa dopracowywanie projektów. Po ich akceptacji Stowarzyszenie Cittaslow popisze zbiorczą umowę na ich realizację. Jest wśród nich wiele bardzo ciekawych pomysłów.

— Te projekty łączą w sobie odnowienie, przebudowanie czy zbudowanie jakiegoś obiektu lub miejsca, by potem służyło to mieszkańcom danego miasta — wyjaśnia poseł Miron Sycz. — Zatem efektem musi być na przykład likwidacja barier dla niepełnosprawnych czy przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. Ta funkcja społeczna jest bardzo ważna. Jest właściwie istotą każdego projektu — dodaje poseł.

Manifest miast SLOW (fragment): :

Życie w jednym z miast SLOW, a także zarządzanie nim, oznacza życie czasem obecnym w sposób najlepszy z możliwych, mając ciągle wzrok zwrócony na przyszłość, oznacza także wykorzystywanie wielkich możliwości technologicznych i kulturalnych naszych czasów, nie zapominając nigdy o spuściźnie doświadczeń, którą pozostawia nam historia i kultura materialna narodów.
Źródło: http://cittaslowpolska.plCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages