środa, 15 sierpnia 2018. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Młodzi przeciw wojnom

2015-09-25 13:25:49 (ost. akt: 2015-09-25 13:33:23)

Autor zdjęcia: archiwum

W niedzielę, 27 września uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Ornecie, przy współpracy kolegów z partnerskich placówek z Niemiec i Ukrainy, zorganizują w centrum Ornety happening, będący ich wyrazem sprzeciwu wobec obecnego, pełnego przemocy świata.

Wydarzenie odbędzie się przy okazji wymiany międzyszkolnej, która od lat jest tradycją w orneckim Liceum Ogólnokształcącym.

Happening rozpocznie spotkanie w ratuszu, w czasie którego gospodarze - burmistrz Ornety Ireneusz Popiel wraz z uczniami i nauczycielami LO - podejmą wicestarostę powiatu lidzbarskiego, a także ambasadorów z konsulatów Niemiec i Ukrainy, Marszałka oraz Wicemarszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego i księży z orneckich parafii.

Tuż po mszy w kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela w Ornecie nastąpi główny punkt programu, jakim będzie odczytanie przez uczniów apelu o pokój na świecie w trzech językach, który później zostanie przekazany zgromadzonym na Placu Wolności władzom.

Młodzież odśpiewa również piosenki w swoich językach narodowych, a także jedną wspólną, będącą manifestacją ich poglądów.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages