Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Pracowite dni strażaków-ochotników

2015-09-18 10:33:40 (ost. akt: 2015-09-18 15:47:15)

Strażacy ochotnicy nie mogą narzekać na brak zajęć. W ciągu ostatnich kilku dni gasili dwa pożary. Jeden z OPinie, drugi w miejscowości Cieszęta w powiecie braniewskim.

13 września ok. godz. 21.40 zadysponowano nas do pożaru budynku w miejscowości Opin — relacjonują orneccy strażacy. — Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano budynek (pustostan) w ogniu. Podano cztery prądy wody w natarciu na palący się dach, następnie wprowadzono strażaków w aparatach ODO do budynku. Po ugaszeniu ognia przystąpiono do częściowej rozbiórki oraz przelewania zarzewi ognia.

Działania trwały ponad trzy godziny. Do zdarzenia dysponowano łącznie pięć zastępów straży pożarnej: dwa Ochotniczej Straży Pożarnej Orneta, OSP Henrykowo, OSP Mingajny oraz zastęp Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Lidzbark Warmiński.

Natomiast 16. wrzieśnia strażacy z Orneccy wzięli udział w gaszeniu pożaru we wsi Cieszęta w powiecie braniewskim.

Jak poinformował st. kpt. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie do tego pożaru doszło tuż po godz. 10:00.
— Braniewscy strażacy otrzymali informacje o pożarze stodoły połączonej z budynkiem gospodarczym w Cieszętach (gm. Pieniężno). W chwili przyjazdu na miejsce pożaru pierwszej jednostki straży pożarnej z OSP Pieniężno ogień obejmował większość budynku gospodarczego oraz fragment poddasza w części mieszkalnej.

Strażacy- ochotnicy nie mieli łatwego zadania, gdyż gwałtowny rozwój pożaru nie ułatwiał walki z żywiołem. Ratownicy oprócz gaszenia pożaru, wynieśli również z palącego się budynku część wyposażenia. Działania gaśnicze prowadzono z wykorzystaniem drabin przenośnych, podnośnika hydraulicznego oraz wewnątrz obiektu, gdzie strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne docierali z wodą do ukrytych zarzewi ognia. Dogaszanie pogorzeliska trwało do późnych godzin popołudniowych.

Woda dowożona oraz pobierana była z pobliskiego stawu. Dodatkowo strażacy przeprowadzili prace rozbiórkowe zniszczonego budynku gospodarczego, usunęli nagromadzone płody rolne, drewniane konstrukcje obiektu.

W działaniach gaśniczych uczestniczyli strażacy-ochotnicy z Pieniężna, Plut, Lelkowa, Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz strażacy – ochotnicy z powiatu lidzbarskiego z jednostek OSP w Henrykowie i Ornecie. Na czas prowadzenia działań gaśniczych ruch na drodze wojewódzkiej W507 odbywał się wahadłowo.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages