Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Jeden z ponad trzydziestu tysięcy....

2015-08-24 13:05:26 (ost. akt: 2015-08-24 13:06:58)

Autor zdjęcia: Michał Ludkiewicz

Trzy tygodnie tyle trwała przygoda życia Instruktora Hufca ZHP Orneta – Marcina Smukowskiego, wziął on udział w Jamboree (Światowy Zlot Skautów) w Japonii, gdzie był jako jeden z ponad 350 harcerzy z Polski i jeden z ponad trzydziestu trzech tysięcy skautów z całego świata.

Marcin nie był zwykłym uczestnikiem Zlotu Skautów, pełnił służbę jako kadra w dziale medycznym. Jak wspomina przewodnik Marcin Smukowski - W czasie swojej pracy poznałem mnóstwo skautów przewijających się przez punkt medyczny z różnymi urazami, jak i miałem okazję na bliższe budowanie relacji z współpracującymi ze mną skautowymi lekarzami, ratownikami i pielęgniarkami.

Moja służba miała wymiar 8 godzinnej pracy w ciągu dwóch dni w różnych godzinach, trzeci był dniem wolnym. Zazwyczaj to właśnie w tym dniu wraz z zaprzyjaźnionymi skautami eksplorowałem okoliczne japońskie miasteczka oraz uczestniczyłem jako obserwator w programie dla uczestników zlotu.

Zgodnie ze zwyczajem zakończenie zlotu nie oznacza powrotu do kraju, ale jeszcze kilkudniowe wędrówki po gościnnej ziemi w celu poznania kultury, zwyczajów oraz bogactwa przyrody, jak wspomina druh Marcin – wędrówka zwieńczona była zdobyciem najwyższego szczytu - Fuji. Cała wyprawa była nad wyraz cudowna i wciąż nie potrafię uwierzyć, że najdłużej oczekiwana przygoda życia się ziściła! Jamboree to wydarzenia które powinien przeżyć każdy skaut i harcerz, które zaraża, a ja już dziś wiem, że to nie było ostatnie wydarzenie z moim udziałem! Do zobaczenia w Północnej Ameryce.”

Nadmieńmy tylko, że Polska startuje do organizacji Światowego Jamboree w 2023 roku, kandydatura zostanie rozstrzygnięta w 2017 roku przez Światowe Władze Skautowe, a już teraz wraz z druhem Marcinem pracuje nad przygotowanie propozycji Zlotu ponad 100 instruktorów ZHP z całej Polski, w tym 4 z Hufca ZHP Orneta.

Michał LudkiewiczCzytaj e-wydanie

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: ZHP

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages