Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Służba nie drużba …

2015-08-24 12:34:48 (ost. akt: 2015-08-24 12:35:47)

Autor zdjęcia: Michał Ludkiewicz

Upał lejący się z nieba nie przeszkodził harcerzom w pełnieniu służby podczas centralnych uroczystości rocznicowych Wybuchu Powstania Warszawskiego oraz dwa tygodnie później w rocznicy Cudu nad Wisłą i Święta Wojska Polskiego.

Nasi harcerze wzięli czynny udział w uroczystościach rocznicowych Wybuchu Powstania Warszawskiego w Warszawie, gdzie wraz z kombatantami z Szarych Szeregów zorganizowali Apel Poległych na Kwaterach Harcerskiego Batalionu ZOŚKA, pełnili służbę z wieńcami oraz służbę liturgiczną na Mszy w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Kolejnym ważnym wyjazdem było współdziałanie z Dowództwem Garnizonu Warszawa przy organizacji Capstrzyku na grobach żołnierzy 1918-1920 na Warszawskich Powązkach oraz szeroko zakrojona służba poczynając od pomocy służbie konsularnej, poprzez pomoc kombatantom na defiladzie z okazji Święta Wojska Polskiego.

Był też czas na spokojny spacer przez Trakt Królewski oraz poznanie warszawskich nadbrzeży nocą.

Harcerze z Hufca ZHP Orneta otrzymali wysokie noty za swoje przeszkolenie jak i działania w stolicy od organizatorów oraz najwyższych władz ZHP.

Michał LudkiewiczCzytaj e-wydanie

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages