środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Zbudowali sobie sami prawie wszystko!

2015-08-24 09:34:41 (ost. akt: 2015-08-24 09:37:22)

Autor zdjęcia: Michał Ludkiewicz

Harcerze z Hufca ZHP Orneta jak tradycja każe spotykają się co 2 lata w Osetniku gm. Orneta, porządkują tam ruiny kościoła oraz stary cmentarz. Przez kilka dni mieszkają we wsi i wszystko co jest im potrzebne stawiają własnymi rękami.

Pobyt we wsi Osetnik to już harcerska tradycja, biorą w niej udział Ci najmłodsi oraz znacznie starsi harcerze, w tym roku w szczytowym momencie podczas Święta Hufca było ich ponad 150. W ten szczególny dzień prócz mszy w ruinach kościoła, były też odwiedziny rodziców wraz z ogniskiem harcerskim. Każdy mógł zobaczyć jak żyją harcerze na obozie, który sami postawili na szczerym polu.

Program pomimo upałów, które dały się we znaki wszystkim, był urozmaicony dzięki instruktorom harcerskim z Gdańska, którzy zorganizowali zajęcia linowe oraz 9 Pułkowi Rozpoznawczemu z Lidzbarka Warmińskiego, którzy przeprowadzili zajęcia na własnym sprzęcie.

Oczywiście wszystko nie było by takie fajne, gdyby nie starsi koledzy harcerzy czyli harcerze starsi i wędrownicy, którzy zbudowali wszystko: stołówkę, magazyny, lodówki ziemne, hamakowisko dla spragnionych cienia oraz bramę „MARZEŃ”.

Podczas Harcerskiej Akcji Osetnik, nie tylko chodzi o wypoczynek dzieci i młodzieży zrzeszonej w ZHP, ale też o pełnienie służby w tej małej ojczyźnie. Harcerze podczas programu uczestniczyli w porządkowaniu cmentarza oraz ruin kościoła.

Jak mówi harcerska maksyma nic nie może powstać bez dwojga ludzi czyli bez przyjaciół, harcerze dziękują PWiK z Ornety, Hurtowni Warzyw i Owoców Państwa Skorupskich z Lidzbarka Warmińskiego oraz mieszkańcom wsi Osetnik za pomoc w organizacji Zlotu Hufca w Osetniku.

Michał Ludkiewicz
Czytaj e-wydanie

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages