środa, 15 sierpnia 2018. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Zajęcia terenowe w rezerwacie „Dolina rzeki Wałszy”

2015-06-25 12:05:45 (ost. akt: 2015-06-25 12:11:34)

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

Dnia 9 czerwca 2015 r. uczniowie klas IV – VI, a 10 czerwca 2015 r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Bażynach wyjechali do Pieniężna na ekologiczno - przyrodnicze zajęcia terenowe w rezerwacie „Dolina rzeki Wałszy”. Tematem przewodnim zajęć był „Ekosystem leśny rezerwatu Dolina rzeki Wałszy jako dziedzictwo przyrodnicze Warmii”.

W czasie zajęć terenowych prowadzonych przez pracownika Nadleśnictwa Orneta uczniowie mogli poznać gatunki zwierząt będących mieszkańcami okolicznych lasów oraz uczyli się rozpoznawać rośliny chronione występujące na terenie rezerwatu.

Uczniowie wspólnie ustalili działania, które mogą pozytywnie wpływać na stan naszych rodzimych lasów oraz dowiedzieli się, jakie działania leśników zapobiegają niszczeniu warmińskich ekosystemów leśnych. Na zakończenie zajęć uczniowie uczestniczyli w krótkim quizie wiedzy. Po wędrówce ścieżką edukacyjną, na specjalnie zagospodarowanej polanie, uczniowie mogli zrobić sobie mały piknik oraz chwilę się pobawić na łonie przyrody.

Wyjazd na zajęcia terenowe do rezerwatu został poprzedzony szeregiem działań promocyjnych tego projektu. Wychowawcy klas przedstawili swoim uczniom prezentacje multimedialne dotyczące różnorodności organizmów żyjących w lesie oraz gatunków chronionych występujących w rezerwacie „Dolina rzeki Wałszy”.

W czasie spotkania z rodzicami 20 maja 2015 r. zaprezentowano działania podjęte przez uczniów i nauczycieli w ramach realizacji tego projektu. 22 maja 2015 r. w klasach I – III, a 27 maja 2015 r. w klasach IV – VI odbył się Szkolny Konkurs Ekologiczny, którego tematyka również związana była z ochroną przyrody w rezerwacie.

Artykuł Dziennikarza Obywatelskiego
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages