Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Bezpieczny Pieszy, Bezpieczny Kierowca – festyn rodzinny z udziałem policjantów

2015-06-03 11:21:03 (ost. akt: 2015-06-03 11:25:58)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Można żyć bez używek – pod takim hasłem odbywał się festyn Bezpieczny Pieszy, Bezpieczny Kierowca na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ornecie. Podczas pikniku z okazji Dnia Dziecka dorośli i młodzież włączyli się w ogólnopolski program Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” promujący modę na życie wolne od uzależnień. Przez 60 sekund przy odgłosach bębna uczestnicy wybijali wspólnie rytm serca.

Pokaz policyjnego sprzętu, prezentacja radiowozów i motocykli, symulacja wypadków drogowych, alkogogle, troleje, nauka poruszania się po rowerowym torze przeszkód to tylko część atrakcji które czekały na uczestników festynu z okazji Dnia Dziecka. Gwoździem programu było wydawanie listów gończych za poszukiwanym „młodym przestępcą” z wizerunkiem osoby oraz pozostawienie linii papilarnych. Była to również okazja do przypomnienia najmłodszym uczestnikom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach.
Policjanci ruchu drogowego wspólnie z młodzieżą przeprowadzili kilkugodzinną akcję „ kwaśny – słodki”. Podczas ujawnienia wykroczenia w ruchu drogowym sprawca zamiast mandatu karnego otrzymywał do zjedzenia od młodzieży cytrynę. Kierujący, którzy przestrzegali przepisów ruchu drogowego w nagrodę otrzymywali jabłko.

Równo o godzinie 14:00 została odczytana odezwa ogólnopolskiego programu Pat „Zryw wolnych serc” skierowana do wszystkich pokoleń, grup zawodowych i społecznych. Insp. Grzegorz Jach pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. promocji i bezpieczeństwa publicznego i współpracy z organizacjami pozarządowymi w imieniu całej społeczności PaT pisał do organizatorów akcji w całej Polsce „Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijmy jego rytm. Rytm „wolnych serc”. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą.
Tylko 60 sekund! Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo."

Źródło: KPP


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages