Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Orkiestra Jurka Owsiaka podsumowała się w Ornecie

2015-03-08 17:58:51 (ost. akt: 2015-03-08 20:03:20)

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

— Dziękuję tym, którzy nas krytykują, bo sprawili, że wiele osób zastanowiło się nad tym, co im daje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy — powiedział między innymi Jurek Owsiak, podczas podsumowania 23. Finału WOŚP, który odbył się wyjątkowo w Ornecie, a nie jak dotychczas w Warszawie.

A co sprawiło, że tegoroczne podsumowanie Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyło się poza Warszawą? 


— Akcja Orkiestry postrzegana jest przez pryzmat telewizyjnej transmisji i niesamowitych emocji, ale siła i sedno Finału to 120 tysięcy wolontariuszy, to 35 milionów samoprzylepnych, czerwonych serduszek i niemal 1.800 sztabów w całej Polsce i wielu miejscach na świecie. I tym razem właśnie do jednego z lokalnych sztabów WOŚP postanowiliśmy wybrać się, by tam ogłosić wynik Finału i by podziękować za ogrom włożonego w nasza akcję serca, pracy i zaangażowania — informuje Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy WOŚP.

Niewielka Orneta od lat organizuje Finał WOŚP i co roku zbiera około 10.000 złotych na rzecz fundacji Jurka Owsiaka. I to szefowa orneckiego sztabu Anna Łebek-Obrycka odebrała oficjalne podziękowania dla wszystkich wolontariuszy od Jurka Owsiaka. 


Spotkanie odbyło się w Miejskim Domu Kultury. Na scenie, którego pojawili się wolontariusze w koszulkach z poszczególnymi cyframi, składającymi się na kwotę zebraną podczas 23. Finału WOŚP. A kwota ta to 53.109.702,83 zł.

— Koszt 23. Finału Orkiestry to 2.155.908,46 złotych. Cztery procent zebranej kwoty — mówi Jurek Owsiak. — To głównie koszt druku 35 milionów serduszek, transport, koszty telekomunikacyjne, kurierzy, ubezpieczenie wolontariuszy. 


Wśród gości podsumowania 23. Finału WOŚP znalazła się dyrektor nidzickiego ZOZ Anna Osłowska, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu Elżbieta Gelert oraz prof. Andrzej Kukwa z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie.

Gośćmi szczególnymi byli uczniowie szkół podstawowych w Ornecie, którzy realizują program edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować".

Środki zebrane podczas 23. Finału WOŚP zostaną przeznaczone na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz na godną opiekę medyczną seniorów.


Fakt, że Orneta była gospodarzem podsumowania 23. Finału WOŚP łączyło się także z prezentem od Orkiestry dla Ochotniczej Straży Pożarnej. Jurek Owsiak przekazał na ręce komendanta gminnej OSP Zbigniewa Goździewskiego sprzęt PSP R1, służący do ratowania ludzi - ofiar wypadków lub pożarów.
lub

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (24) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. andrzej pazdro #1701331 | 91.193.*.* 29 mar 2015 23:13

  chcemy wiedzieć, czy prawdą jest, że dwie córki Owsiaka studiują na prywatnych uniwersytetach w USA, gdzie miesięczny koszt pobytu, wraz z opłatami,jest rzędu kilkudziesięciu tysięcy USD. Niech pan Owsiak potwierdzi lub zaprzeczy!! jeżeli jest to prawda, niech wyjaśni skąd ma na to pieniądze??Dlaczego pan Owsiak gardzi polskim systemem oświaty,posyłając córki na studia do USA?? Zawsze deklarował,że jest wielkim patriotą, chce wiele zrobić dla kraju, a tymczasem wysyła córki do USA, za ciężkie pieniądze !!Gdzie jest jego patriotyzm?? Wszak przyjął, z rąk prezydentów,wszelkie możliwe odznaczenia ,krzyże i medale!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. cwajcygiel #1686242 | 109.241.*.* 10 mar 2015 18:03

  jestem rodowitym ornecianinem,mieszkającym obecnie w innym mieście-nie mogę uwierzyć,że w moim rodzinnym mieście jest tylu naiwnych-myślących telewizornią,a nie własną głową.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. woda mineralna #1685801 | 83.9.*.* 10 mar 2015 08:03

   Na koniec symboliczny toast wodą mineralną co jest symboliczne w naszej gminie.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. smutny #1685462 | 83.31.*.* 9 mar 2015 18:25

    Ale sobie Owsiak dobrał towarzystwo do tego podsumowania. Żenujące. Panie Owsiak dalej Pan tak zrażaj ludzi do siebie, robi Pan to bardzo dobrze. Za stołem profesor laryngolog,ze szpitala dla dorosłych - a co on tam robi? Leczy dorosłych ale zawsze to profesor, wystarczy że dla rozgłosu powie że będzie leczył dzieci i to już Owsiakowi wydaje się że podnosi rangę spotkania. A to jest upadek. Mam nadzieję że Pan sie obudzi Panie Jurku i lepiej będzie Pan dobierał sobie gremia.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. mieszkaniec #1685132 | 83.9.*.* 9 mar 2015 12:19

    Orneta jako jedyne miasto w Polsce zebrała 10 tyś zł przy zerowych kosztach własnych. Wielkie brawa dla pana Burmistrza.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (24)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages