środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Dzień Babci i Dziadka

2015-02-05 15:16:47 (ost. akt: 2015-02-05 15:18:43)

Autor zdjęcia: Materiały UTW

21 stycznia 2015 roku wieczorem Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ornecie zorganizował spotkanie Babć i Dziadków z wnukami z okazji ich święta.

Uroczystość odbyła się w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Ornecie.

Na zaproszenie UTW przyszli zaproszeni goście w osobach: Burmistrz Miasta i Gminy w Ornecie p. Ireneusz Popiel, dyr. biblioteki miejskiej p. Elżbieta Suchodolska, dyr. SP4 p. Małgorzata Szuba, a przede wszystkim Babcie i Dziadkowie, rodzice dzieci występujących no i oczywiście wnukowie.
Uczestników spotkania było tak dużo, że sala ledwo wszystkich pomieściła.

Otwarcia uroczystości i przywitania gości dokonała prezes UTW p. Jolanta Badyda z dwojgiem małych ośmiolatków tj. Nikolą Siwik i Pawłem Ulewiczem uczniami SP1 w Ornecie.
Część artystyczną przygotowali uczniowie z I i II klasy SP4 pod kierownictwem p. Janiny Krzyżanowskiej i p. Wioletty Ślepokura.


Były to życzenia, piosenki i wierszyki. Miło było słuchać i oglądać takie malutkie dzieci, które przyszły aby Babciom i Dziadkom sprawić ogromną przyjemność. Niejednej Babci poleciały łezki ze wzruszenia.


Nikola i Paweł złożyli życzenia swoim Babciom, wręczyli po kwiatku, ale składali życzenia wszystkim obecnym Babciom i Dziadkom.
Do życzeń przyłączyły się dzieci i młodzież z Placówki „Mój Dom” w Ornecie. Te właśnie dzieci przygotowały piękną, okazałą laurkę dla „przyszywanych” Babć z UTW, które przez cały rok realizowały zadania” Babcinego pogotowia”. 

Dzieci składały życzenia wszystkim Babciom i dziadkom życząc im długiego życia w zdrowiu i pomyślności.


Wszystkie dzieci obecne na Sali były częstowane przez Babcie z UTW cukierkami i ciastkami przygotowanymi przez panie z UTW, a Babcie i Dziadkowie obecni na Sali byli obdarowywani żywymi kwiatami i kwiatami sztucznymi wykonanymi własnoręcznie przez p. Ewę Bohużyńską, która jest członkiem UTW.


Do podziękowań za życzenia Babciom i Dziadkom przyłączyły się panie ze Związku Emerytów i Rencistów, które wręczyły dzieciom słodkości. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone. 
Swój wkład do uczczenia tego święta włożyły babcie z UTW śpiewając:
„Żyjmy pełnym życiem,
 Póki życie nam daje coś w darze,
 żyjmy pełnym życiem
nie pozwólmy, by okradł nas czas.
żyjmy pełnym życiem
a co będzie, to wnet się okaże,
 Pełnym życiem wszyscy żyjmy
 póki serca biją w nas.”


Wszystkim gościom, Babciom, Dziadkom, dzieciom i ich rodzicom, którzy chcieli być z nami, aby uczcić nasze święto serdecznie dziękujemy.

Artykuł Dziennikarza Obywatelskiego

Jolanta Badyda

"Gazeta Lidzbarska" już dziś w kioskach. Tylko ciekawe informacje.

Podziel się informacją! Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na http://orneta.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj


Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ornecie zorganizował spotkanie Babć i Dziadków z wnukamiPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages