Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Tym razem to będą "Niewinne"

2015-01-30 11:29:00 (ost. akt: 2015-01-30 11:34:30)

Autor zdjęcia: Anna Włoch

"Niewinne" - pod takim tytułem reżyserka Anne Fontaine, znana z takich filmów jak "Coco Chanel" czy "Idealne matki" kręci swój kolejny obraz. Tym razem w... Krośnie i Ornecie.

W gminie Orneta nakręcono już niejeden film. Warto wspomnieć: "Wenecję", "Papuszę", "Różę", czy komediowy serial "Siła wyższa".

Dwa tygodnie temu rozpoczęły się zdjęcia do kolejnego obrazu. To film pod tytułem "Niewinne" francuskiej reżyserki Anne Fontaine, która powoli podbija serca widzów na całym świecie.

Film opowiada dramat zgwałconych przez sowieckich żołnierzy zakonnic. Kilka z nich zachodzi w ciążę. Akcja rozgrywa się tuż po zakończeniu drugiej wojny światowej w 1946 roku. Scenariusz podobno oparto na faktach.
W filmie zobaczymy między innymi Agatę Kuleszę, która grała także w kręconej w Ornecie "Róży". Obok niej w "Niewinnych" pojawią się także Agata Buzek i Joanna Kulig oraz Lou de LaČge i Vincent Macaigne, ale też aktorzy olsztyńscy: Irena Telesz-Burczyk, Joanna Fertacz, Anna Janicka, Hanna Wolicka i Ewa Pałuska. Jedną z zakonnic zagra też ornecianka Iwona Dombek-Rybczyńska, która w Ornecie prowadzi Galerię Sztuki Art-Nowa.

Zdjęcia zaczęły się ponad dwa tygodnie temu. Mają się zakończyć 5 marca.
— Nie pierwszy raz do gminy Orneta zawitali filmowcy. Mieszkańców nie dziwią już budowy scenograficzne, aktorzy spacerujący po orneckich uliczkach — komentuje Justyna Podleś, inspektor ds. promocji, turystyki i sportu w Urzędzie Miasta w Ornecie. — "Takie warmińskie Hollywood" możemy usłyszeć od wielu osób pracujących przy produkcjach filmowych, które goszczą na naszych terenach. Zapewne dlatego wielu z nich powraca do nas wraz z innymi reżyserami. Tak się stało i teraz. Niewątpliwie cieszy nas fakt, że po raz kolejny możemy gościć u siebie tak znamienite grono. To doskonała promocja naszej "perełki".

"Niewinne" to koprodukcja polsko-francuska, realizowana zdjęciowo w stu procentach w Polsce. Producentem ze strony polskiej jest Aeroplan Film Sp. z o.o (Eliza Oczkowska i Klaudia Śmieja).

lub


"Gazeta Lidzbarska" już w kioskach. Tylko ciekawe informacje.Podziel się informacją! Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://orneta.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj[/quote]
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages