Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Barbórka, Barbórka wesoły to dzień

2014-12-15 13:32:44 (ost. akt: 2014-12-15 15:45:35)

Autor zdjęcia: WTZ Orneta

To hasło przewodnie zorganizowanego 4 grudnia 2014 roku przez Orneckie Stowarzyszenie Wspierania Osób Niepełnosprawnych i Warsztat Terapii Zajęciowej w Ornecie VIII Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.


W imprezie udział wzięli uczestnicy i opiekunowie Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowych Domów Samopomocy z Ornety, Henrykowa, Dobrego Miasta, Lidzbarka Warmińskiego a także rodzice i zaproszeni goście.

Zgodnie z wiodącym mottem głowy wszystkich obecnych zdobiły galowe czapki górnicze z kolorowymi pióropuszami, a zabawę uświetniały występy placówek z przygotowanymi pieśniami barbórkowymi. W przerwie przedstawiciele każdej placówki mogli wykazać się w teście wiedzy o święcie górnika, zaś pozostali zgromadzeni mieli możliwość uzupełnienia swoich informacji o nowe nieznane fakty. Na zakończenie rozstrzygnięto konkurs plastyczny „węglem rysowane”. Jury wyłoniło zwycięzcę węglowego dzieła.


Zabawa przebiegła w życzliwej i radosnej atmosferze. Świętowanie tak ważnego dnia, jest okazją do integracji i unaocznienia aktywności osób niepełnosprawnych.

Projekt dofinansowany ze środków przyznanych przez Zarząd Powiatu Lidzbarskiego w ramach dotacji na realizację zadania publicznego w ramach wykonania zadania publicznego.

Artykuł Dziennikarza Obywatelskiego


Polub nas na Facebooku:

Źródło: WTZORNETA

Olsztyńska24 Platforma Dziennikarstwa Obywatelskiego – Artykuły Internautów

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages