Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Orneta szykuje „Paczkę”

2014-12-11 13:51:21 (ost. akt: 2014-12-11 13:55:14)

Autor zdjęcia: archiwum organizatora

Ogólnopolska akcja Szlachetna Paczka łączy wolontariuszy, rodziny, darczyńców i osoby o dobrym sercu, które angażują się w pomoc innym. W 2014 odbywa się jej XIV edycja. W gminie Orneta jest realizowana po raz pierwszy.

„Szlachetna Paczka” polega na niesieniu mądrej pomocy, przemyślanej i z serca. Nie można się po nią zgłosić, bowiem to liderzy szukają potrzebujących rodzin. Obecnie drużyna wolontariuszy, którzy są bardzo ważnych ogniwem w tworzeniu paczki jest już skompletowana. Zakończyliśmy odwiedzanie rodzin.

Wolontariusze z rejonu Ornety staneli na wysokości zadania, wszystkie rodziny znalazły darczyńców. W najbliższą sobotę i niedzielę w Miejskim Domu Kultury w Ornecie odbędzie się Finał Szlachetnej Paczki.

Darczyńcy dostarczą paczki do magazynu, a następnie razem z wolontariuszami jadą do rodzin, które otrzymają mądrą pomoc. Czas, który poświęciliśmy na szkolenia, szukanie rodzin, a później darczyńców był niezwykle pracowitym okresem, jednak po ciężkiej pracy nadchodzi finał pełen emocji i zasłużonej radości. Radości z niesienia pomocy ponieważ więcej radości jest z dawania niżeli z brania.

W rejonie Orneta pomoc otrzyma 28 rodzin w tym 26 rodzin z gminy Orneta i dwie rodziny z gminy Lubomino.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz wolontariuszom dzięki, którym nie udałoby się uszczęśliwić w tym pięknym czasie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia tylu rodzin i dania im nadzieji na lepsze jutro.

Lider rejonu Danuta Dargacz.
tel. 512 758 315


"Gazeta Lidzbarska" już dziś w kioskach. Tylko ciekawe informacje.Podziel się informacją! Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://orneta.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj[/quote]Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages