Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Pierwsze sesje Rady Miasta w Ornecie

2014-12-11 09:42:26 (ost. akt: 2014-12-11 09:56:07)

Autor zdjęcia: Grzegorz Radzicki

Już dwukrotnie odbyły się spotkania (sesje) Rady Miejskiej w Ornecie. Na pierwszym posiedzeniu radni oraz burmistrz złożyli ślubowanie i otrzymali zaświadczenia o pełnieniu mandatu na nową kadencję 2014 – 2018.

Na pierwszej sesji dokonano również wyboru Przewodniczącego Rady oraz Wiceprzewodniczącej. W nowej kadencji rady miejskiej funkcję przewodniczącego będzie pełnił Józef Uzar, który również w poprzedniej kadencji tę funkcję sprawował. Wiceprzewodniczącą rady została Elżbieta Fijarczyk jedyna kobieta w radzie miejskiej. Oboje radni reprezentują Komitet Wyborczy Porozumienia Niezależnych.

Do rady miejskiej w nadchodzącej kadencji dostali się radni reprezentujący następujące komitety wyborcze. Porozumienie Niezależnych 11 radnych, Komitet Wyborczy Marzeny Ołtuszewskiej 2 radnych, PSL – 1 radny i SLD Lewica Razem 1 radny.

Na drugim posiedzeniu rady miejskiej dokonano wyboru komisji działających przy radzie miejskiej w tym ustawowej komisji rewizyjnej. Na kolejną kadencję wybrano pięciu członków komisji rewizyjnej w osobach Karczmarek Adam, Szczepan Artur, Widerski Krzysztof - KW Porozumienie Niezależnych, Wąsowicz Maciej - PSL, Ryszard Jaroń - KW Marzeny Ołtuszewskiej, Funkcję przewodniczącego powierzono ponownie na kolejną kadencję radnemu Kaczmarkowi Adamowi.

Pozostałe komisje to Komisja Gospodarki, Rolnictwa i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Miejskiej w Ornecie – przewodniczący Krzysztof Banucha, Komisja Budżetowa Rady Miejskiej w Ornecie Jotko Marcin, Komisja Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki i Spraw Społecznych Rady Miejskiej – Taraszkiewicz Stanisław.

Gra


"Gazeta Lidzbarska" już dziś w kioskach. Tylko ciekawe informacje.Podziel się informacją! Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://orneta.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj[/quote]


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages