Wtorek, 26 września 2017. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Zwycięstwa Błękitnych Orneta w Pucharze Polski

2014-10-17 19:38:43 (ost. akt: 2014-10-17 19:41:24)

Autor zdjęcia: Wojciech Bohdanowicz

W rozgrywkach W-MZPN Pucharu Polski pozostało osiem drużyn. W tym gronie znalazła się drużyna beniaminka IV-ligi - Błękitni Orneta.

Drużyna Błękitnych w 1/32 grając na wyjeździe pokonała drużynę Zalewu Frombork 4:2 Bramki: Kulpaka -2, Kogut i Włodarczyk po-1 W kolejnym rundzie rozgrywek Błękitni podejmowali wicelidera III-ligi - Olimpię Elbląg.

Ornecka drużyna sprawiła olbrzymią niespodziankę eliminując Olimpię z dalszych rozgrywek. W czasie meczu inicjatywę posiadała drużyna gości i do przerwy wygrywała 1:0.

Po przerwie na boisku pojawił się Patryk Chodkowski który w 48' doprowadził do remisu 1:1. W 61' ponownie Patryk Chodkowski zdobywa bramkę. W 78 minucie Olimpia doprowadza do wyrównania. Dośrodkowanie z rzutu wolnego- strzał głową Krzysztofa Iwanowskiego zamieniony na bramkę 2-2. W 85 minucie spotkania po zagraniu ręką w polu karnym zawodnika Olimpii sędzia dyktuje rzut karny dla naszego zespołu. Jedenastkę na bramkę zamienił Grzegorz Kulpaka i na pięć minut przed końcem spotkania Błękitni wygrywali z Olimpią Elbląg 3-2! Sędzia główny tego spotkania doliczył 5 minut do regulaminowego czasu gry, a Olimpia starała się odrobić stratę i doprowadzić do dogrywki... lecz nic z tego!

Niespodzianka stała się faktem i nasz zespół po świetnym spotkaniu pokonał vice-lidera III ligi oraz tegorocznego spadkowicza z II ligi(jeszcze 3 sezony temu Olimpia Elbląg występowała w I lidze) 3:2 i awansowała do 1/8 wojewódzkiego pucharu Polski!!

W kolejnym meczu "pucharowym" Błękitni udali się do Pasłęka na mecz z Polonią, którą kilka dni wcześniej pokonali w rozgrywkach IV-ligi w dramatycznym meczu 2:1. Tym razem obie drużyny potrzebowały więcej czasu aby rozstrzygnąć spotkanie. Polonia prowadziła w końcówce meczu 3:1. W 84' z rzutu karnego Grzegorz Kulpaka zdobywa kontaktową bramkę-Polonia prowadzi 3:2. W doliczonym czasie gry Daniel Kogut strzela bramkę - wynik 3:3. W dogrywce bramki nie padły.

O awansie zadecydowały rzuty karne. W serii 5-karnych obaj bramkarze obronili po jednym strzale (4:4). W kolejnej serii bramkarz Błękitnych Mateusz Lawrenc obronił strzał zawodnika Polonii. Natomiast Daniel Kogut pokonał bramkarza Polonii zapewniając Błękitnym awans do 1/4 rozgrywek, która zostanie rozegrana w kwietniu-2015, w Ornecie Błękitni podejmą III ligową drużynę Huraganu Morąg.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://orneta.wm.plw ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Źródło: mojemiasto