Błękitni Orneta: Zwycięstwo na inaugurację

2014-08-11 23:11:19(ost. akt: 2014-08-11 23:13:59)

Autor zdjęcia: Wojciech Bohdanowicz

W inauguracyjnej kolejce IV ligi Błękitni Orneta podejmowali na własnym boisku Omulew Wielbark. Spotkanie rozpoczęło się z 10 minutowym opóźnieniem ze względu na wręczenie przez Mariusza Perlejewskiego oraz Tomasza Płoskiego pucharu dla naszej drużyny za awans do IV ligi.
Spotkanie rozpoczęło się rewelacyjnie dla naszej drużyny. Już w 3 minucie po dośrodkowaniu z lewej strony boiska i przedłużeniu piłki głową przez Grzegorza Kulpakę, piłkę w bramce strzałem z półwoleja umieścił Tomasz Włodarczyk 1-0.

W 27 minucie groźnie z dystansu uderzał Skibicki, niestety mocno bita piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką bramki gości.

W 33 minucie akcję prawą stroną przeprowadził Daniel Kogut, który dośrodkował przed pole karne, a tam Andrzej Jaroń potężnym wolejem uderza piłkę, która zatrzymuje się na poprzeczce bramki gości.

W 45 minucie po podaniu Włodarczyka w sytuacji 1 na 1 znalazł się Jaroń, niestety źle uderzona piłka ląduje w rękach bramkarza Omulwii.

Po pierwszych 45 minutach i bramce Włodarczyka Błękitni prowadzili z drużyną z Wielbarka 1-0. W pierwszej połowie drużyna gości nie oddała ani jednego celnego strzału na naszą bramkę.

W drugiej połowie obudziła się drużyna gości, która przez pierwszą część drugiej połowy byłą w zdecydowanej przewadze jeśli chodzi o posiadanie piłki. Na nasze szczęście niewiele z tej przewagi wynikało.

W 74 minucie z rzutu wolnego dośrodkowywał Włodarczyk, a bliski zdobycia bramki po strzale głową był Bartosz Dobroroński.

W 77 minucie po błędach drużyny gości Patryk Chodkowski zagrywa w pole karne do Tomasza Włodarczyka, a ten mając przed sobą tylko bramkarza pakuje piłkę do siatki i zdobywa swoją druga bramkę 2-0.

W 87 minucie spotkania goście stworzyli najgroźniejszą sytuację w całym meczu, kiedy po kontrataku zawodnik z Wielbarka znalazł się sam na sam z naszym bramkarzem. Na szczęście skuteczny powrót Bartosza Borawskiego zażegnuje niebezpieczeństwo.

Ostatecznie po dwóch bramkach Tomasza Włodarczyka Błekitni Orneta wygrywają 2-0 i kasują pierwsze 3 punkty w nowym IV ligowym sezonie.

Już w tą środę Błękitni Orneta rozegrają drugą kolejkę spotkań, kiedy to udadzą się na wyjazdowy mecz do Łukty, aby zmierzyć się z miejscowym Warmiakiem.Spotkanie rozpoczęło się rewelacyjnie dla naszej drużyny.