Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Biesiada Seniora –„Lata młodości”

2014-07-14 12:48:33 (ost. akt: 2014-07-14 12:58:07)

Autor zdjęcia: materiały UTW

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ornecie zaliczyli następny rok studiów. Po całorocznej ciężkiej pracy studenci rozpoczną upragnione wakacje.

Na zakończenie roku akademickiego został napisany projekt do Gminy Orneta o wsparcie realizacji zadania publicznego pod tytułem „Biesiada Seniora- Lata młodości”. Impreza odbyła się 29 czerwca w Miejskim Domu Kultury. Na imprezę zostały zaproszone władze miasta, sąsiadujące Uniwersytety Trzeciego Wieku, księża parafii rzymsko-katolickiej i prawosławnej oraz mieszkańcy Ornety.
Uczestnicy imprezy bawili się wyśmienicie. Były przeprowadzone dwa konkursy: „Smaki młodości” i „Strój młodości”. Potrawy, które próbowała komisja konkursowa zostały ocenione bardzo wysokimi ocenami. Dla zwycięzców zostały wręczone dyplomy.
Potrawy, przygotowane w tym konkursie to: pierogi z różnym farszem, pyzy, babka ziemniaczana, smalec, gołąbki, chleb.

Konkurs na najładniejszy strój lat 50-tych, 60-tych i 70- tych, lat naszej młodości, cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczestników biesiady. Stroje były przepiękne, a panie wyglądały zjawiskowo. Tak jak kiedyś w latach 50-tych, 60-tych i 70-tych na ulicach nie brakowało szykownych kobiet, tak na naszym pokazie mody z tamtych lat, kobiety w modnych kapeluszach, w pięknych strojach paradowały jak przystało na prawdziwe damy. Miały w sobie wdzięk, praktyczność, elegancję i klasę. Takiej stylizacji nie powstydziłaby się nawet dama światowego formatu tamtych lat.

Zabawa była wyśmienita. Bawili się z nami mieszkańcy Ornety, członkowie stowarzyszenia „Ornecianie”, odwiedziły nas koleżanki z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Morąga, z którymi łączy nas bliższa współpraca. Zaszczycił nas swoją obecnością ksiądz Parafii Prawosławnej w Ornecie i zaprosił nas do uczestnictwa w organizowanej przez parafię uroczystości „Dni Kultury Słowiańskiej”. Uczestnicy naszej „Biesiady Seniora” byli bardzo zadowoleni. Jedzenie było smaczne. Pierogi, babka ziemniaczana czy smalczyk to przecież jedzenie naszej młodości. Obecnie nasze pożywienie jest troszkę inne, a my troszeczkę starsi i do tego musimy liczyć kalorie. Ciasto przygotowane przez nasze koleżanki z UTW w Ornecie było przepyszne. Wyszliśmy z imprezy wszyscy najedzeni słodkościami i konkretnymi potrawami.

Zadanie publiczne do którego realizacji przystąpiliśmy było pod nazwą „Organizacja spotkań integrujących mieszkańców Gminy Orneta”.
Dziękujemy wszystkim, którzy chcieli być z nami, za uczestnictwo w tak pięknej imprezie wspomnieniowej przypominającej naszą wspaniałą młodość.
Jak napisał Dostojewski „Nic nie jest tak szlachetne, zbawienne i przydatne w życiu jak dobre wspomnienia”, tak i my cieszmy się życiem i od czasu do czasu powspominajmy i dobrze się bawmy. Na drugi rok planujemy podobną imprezę. Spróbujemy przygotować ją jeszcze lepiej i bawić się mając na uwadze wspomnienia.

Uniwersytet Trzeciego Wieku między innymi uczy nas odwagi, otwarcia na świat. Wyrabia w nas pewność siebie i samodzielność. Czy któraś z nas, kobiet śpiewających na scenie na tej imprezie, myślała o tym, że kiedyś stanie przed publicznością i będzie śpiewała?
Starość to niejednokrotnie samotność, choroba, ból, cierpienie, niedołężność… ale czy tak musi być? Uważamy, że można żyć inaczej.
Śpiewałyśmy tak:
„Nasz żywot ma jeszcze czar
I swoje ma uroki
Znowu w przygodę nas gna
I śpiewać każe tak
Żyjmy pełnym życiem
Póki życie nam daje coś w darze
Żyjmy pełnym życiem
Nie pozwólmy by okradł nas czas
Żyjmy pełnym życiem
A co będzie to wnet się okaże
Pełnym życiem wszyscy żyjmy
Póki serca biją w nas”

Jolanta Badyda, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ornecie


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://orneta.wm.plw ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages