Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Bezpieczne Wakacje – spotkanie z policjantami

2014-06-30 09:38:41 (ost. akt: 2014-06-30 10:59:23)

Autor zdjęcia: materiały KPP w Lidzbarku Warmińskim

Zasady bezpiecznego poruszania się na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię, ograniczonego zaufania w stosunku do obcych, jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem, jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców, jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie zbliżających się wakacji to główne tematy spotkania dzieci i ich rodziców z orneckimi policjantami.

W trakcie wakacji szczególnie ważne jest, aby najmłodsi wypoczęli i wrócili do swoich domów bezpiecznie. Wielu uczniów spędza wakacje w domu, często bez opieki dorosłych. W grupie rówieśników nie trudno o nieodpowiedzialne i nieprzemyślane zabawy, które mogą skończyć się tragicznie. Dlatego podczas spotkania, które odbyło się w Miejskim Domu Kultury w Ornecie policjanci przybliżyli uczniom Szkoły Podstawowej nr 4 ogólne zasady właściwego zachowania w miejscu spędzania wolnego czasu, zasady bezpieczeństwa na drogach. Policjanci przestrzegali uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Dzieci dowiedziały się, że należy bezwzględnie zapinać pasy bezpieczeństwa oraz podróżować w samochodzie w dostosowanym foteliku.
Z-ca Komendanta Komisariatu Policji w Ornecie st.asp. Tomasz Gładkowski i dzielnicowy sierż.szt. Przemysława Januszewski przypominali uczniom o tym jak zachować się w sytuacjach trudnych, o zachowaniu własnego bezpieczeństwa, powiadomieniu odpowiednich służb pod numerami alarmowymi.

Podczas uroczystości funkcjonariusze wręczyli nowym uczestnikom ruchu drogowego karty rowerowe. Na zakończenie miłą niespodzianką dzieci wyróżniły asp. Mariusza Trambowicza – policjanta Ogniwa Kryminalnego KP w Ornecie „Wzorowym Rodzicem”.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://orneta.wm.plw ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. koko #1428292 | 79.184.*.* 30 cze 2014 12:50

    Widzę ,że w Ornecie jest jeden jedyny policjant T.G w całym mieście.....

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages