Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Sukces aktorów z WTZ Orneta

2014-05-16 11:37:36 (ost. akt: 2014-05-16 12:02:16)

Autor zdjęcia: materaiały WTZ Orneta

Grupa teatralna z WTZ z Ornety po raz pierwszy wzięła udział w XII Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Doceń swój talent” w Mikołajkach w dniach 13-15 maja br.

Organizatorem XII Przeglądu jest Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Mikołajkach – Warsztat Terapii Zajęciowej.
Celem Przeglądu była prezentacja dorobku artystycznego amatorskich teatrów osób niepełnosprawnych oraz inspirowanie ich twórczej aktywności. Przegląd Teatralny jest imprezą otwartą, ma charakter integracyjno – kulturalny, przeprowadzany został w formie konkursu.

Swój dorobek artystyczny przedstawiło szesnaście Warsztatów Terapii Zajęciowej z trzech województw: warmińsko-mazurskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Grand Prix Przeglądu otrzymał zespół z WTZ Ostróda, natomiast I miejsce w konkursie przypadło uczestnikom WTZ z Ornety, którzy przedstawili sztukę opartą na baśni tureckiej pt: „Zakochany obłok”. Jury oraz widownia przez chwilę przeniosła się w zaczarowany świat Dalekiego Wschodu, pełen delikatności, harmonii i spokoju, z piękna muzyką w tle oraz ciekawą scenografią. Głównym przesłaniem sztuki było dążenie do czynienia dobra oraz walka ze złem, dlatego też motto występu brzmiało „dobro zawsze zwycięża”.

Najlepsze grupy, wytypowane przez profesjonalne jury, otrzymały wspaniałe nagrody. Pozostałe zespoły otrzymały nagrody – wyróżnienia za udział w konkursie.
Dodatkową atrakcją dla wszystkich uczestników Przeglądu był rejs statkiem oraz grill i dyskoteka w Wiosce Żeglarskiej.
inf WTZPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://orneta.wm.plw ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages