Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Orneta dotknęła teatru

2014-04-02 21:04:14 (ost. akt: 2014-04-02 16:17:15)

Czym jest teatr? Kto to jest aktor? Jak wygląda scenografia? Na te i wiele innych pytań odpowiadały nam dzieci z placówek przedszkolnych, młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna w orneckiej akcji teatralnej pod hasłem: Dotknij Teatru.

1 kwietnia Miejski Dom Kultury w Ornecie po raz pierwszy świętował Międzynarodowe Dni Teatru. Do współpracy przyłączyły się szkoły w tym Gimnazjum nr 1, Liceum Ogólnokształcące, Gimnazjum nr 2 a także dwie placówki przedszkolne. Najmłodsi mogli spotkać się z teatralnym „olbrzymem” oraz bajkowymi postaciami: klaunem, królikiem i hinduską księżniczką, którzy rozmawiali z dziećmi o teatrze. Szkoły przyłączyły się do akcji przygotowując samodzielnie krótkie scenki kabaretowe oraz scenografię – rajską wyspę z uczniami tańczącymi taniec hula.

Po południu w Miejskim Domu Kultury gościliśmy Tomasza Walczaka i Beatę Przewłocką z Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu - wspaniałych artystów, którzy prowadzili bezpłatne warsztaty teatralne. Dwie grupy wiekowe stawiły się w pełnym składzie. Grupa młodsza poprzez grę i zabawę uczyła się koordynacji ruchowej, ćwiczyła wyobraźnię i spostrzegawczość, zaś starsi uczestnicy pokonywali swój strach, budowali zaufanie i pewność siebie.
Organizatorem akcji był Miejski Dom Kultury w Ornecie zaś partnerem Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.Katarzyna Rykojć

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages