Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Podbijali przegląd bez sprawdzania auta

2013-05-09 21:09:33 (ost. akt: 2013-05-09 11:14:49)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum

Kara do 5 lat więzienia grozi trzem diagnostom z Ornety, którzy wystawiali fałszywe zaświadczenia o przeprowadzonej kontroli stanu technicznego samochodów. Do przeglądów oczywiście nie dochodziło. Diagności podbijali dowody rejestracyjne bez sprawdzenia aut.

Lidzbarscy kryminalni nad sprawą pracowali od stycznia br. Z zebranych przez nich informacji wynikało, że pracownicy orneckiej stacji diagnostycznej poświadczali nieprawdę dokonując wpisu o przebytych badaniach technicznych pojazdów.

Diagności w wieku od 51 do 56 lat bez wcześniejszego sprawdzania samochodów dokonali wpisu o przebytym badaniu technicznym w sześciu pojazdach. Sprawa znajdzie swój finał w Sądzie Rejonowym w Lidzbarku Warmińskim. Sprawcom może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci podkreślają, że takie postępowanie oszustów może mieć tragiczne skutki. Gdy na drogi wyjeżdżają nie zawsze sprawne technicznie auta, stwarza to ogromne zagrożenie nie tylko dla kierowców takich samochodów, ale także i dla innych uczestników ruchu. Dowody rejestracyjne aut zostały zatrzymane.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages